Motor stottert, hapert tijdens rijden

Mercedes-Benz
Merk
Mercedes-Benz
Model
Sprinter
Type
Sprinter
Uitvoering
316 2.2 CDI L2H1
Bouwjaar
2018
Brandstof
Diesel
Reacties
10
Bekeken
221
Gepost: 17-02-2025 13:34
Professional

KinMachines

Directeur / eigenaar
Kin Machines B.V.
Anders/Overig

Lid sinds: 17-02-2025
4 bijdragen

Wij hebben een probleem met onze Mercedes Sprinter 316 van bouwjaar 2018 (nieuwe model). Bij een warme motor hapert/stottert de motor tijdens het rijden en dan met name het optrekken. 

Het probleem doet zich niet constant voor, de ene keer kun je zonder problemen rijden, een andere keer komt de auto bijna niet uit de plaats en moet je voorzichtig gas geven tot de 2000 rpm bereikt zijn en dan gaat het (meestal)beter. Vooral met een aanhanger erachter is er op dat moment niet mee te rijden.

Geeft geen foutcodes. 

Bus is al bij diverse specialisten geweest. 
Vervangen zijn o.a. verstuivers, lmm-meter, EGR-klep. Zijn testen gedaan met vervangen diverse sensoren. Er is getest met een andere computer maar probleem is niet weg. 

Ben zelf geen monteur maar ben beetje ten einde raad en hoop hier op dit forum iemand met ervaring met een soortgelijk probleem te vinden. 

Zie bijgevoegd filmpje wat er gebeurd. Toerental springt heen en weer en ook brandstofverbruik schommelt heel erg op dat moment. 

Downloads (1)

  • haperende-motor.mp4


Alleen ingelogde leden kunnen de bestanden downloaden. Inloggen »

AMT Garageforum is uitsluitend toegankelijk voor professionele autotechnici. Om reacties, voertuiggegevens of bijlagen in te zien of een reactie te geven moet je ingelogd zijn.
Inloggen Account aanmaken