Gepost: 21-02-2025 20:27
Medard
zaakvoerder
Garage Medard
Universeel
Lid sinds: 17-09-2013
188 bijdragen
Beste collega's we zitten hier met een terug kerende foutmelding van de voorste NOX sensor waarvan ik twijfel of dit wel de sensor zelf is die dit veroorzaakt.
Foutmelding is U059E ongeldige gegevens ontvangen van NOX-sensor .
Is ook de enige fout die er in zit maar als de fout er in komt staat deze altijd er 2 X in maar wel zelfde omschrijving en foutcode.
Als we met de wagen rijden dan beginnen de 2 NOX sensoren waardes door te sturen vanaf de temperatuur van de wagen het toe laten.
Deze zijn volgens mij niet abnormaal hoog of te laag blijft ook niet gangen.
Als ik gewoon rijd dan is de waarde van de voorste sonde rond de 100 ppm of lager en van de achterste gebeurt het soms dat deze op 0 komt maar reageert bij gas geven ook de voorste.
Het rare soms komt de foutmelding erin maar evengoed niet.
het viel ons op dat de adbleu verstuiver geen echte doorgang had in de uitlaat door kristalisatie deze hebben we terug vrij gemaakt en gecontroleerd of de verstuiver werkte of niet lekte en nog een goed verstuiverbeeld had en dit was nog ok.
Men vraag is nu wat zou deze foutmelding kunnen veroorzaken of zou het probleem toch bij de voorste NOX sensor kunnen liggen
Gemeten
NOX data waardes en temperatuur
Uitgelezen met
snapon
Foutcodes
U059E ongeldige gegevens ontvangen van NOX sensor
AMT Garageforum is uitsluitend toegankelijk voor professionele autotechnici. Om reacties, voertuiggegevens of bijlagen in te zien of een reactie te geven moet je ingelogd zijn.
Inloggen Account aanmaken